Nieskategoryzowne Liczba artykułów:104 Rozwiń
O szkole Liczba artykułów:0 Rozwiń
Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Integracyjnymi im. Gustawa Morcinka w Naszym Mieście jest jedną z najstarszych w naszym mieście. Od początku swojego powstania była centrum kształcenia, wychowania i kultury dawnej samodzielnej gminy NazwaGminy, dziś dzielnicy Naszego Miasta. W tym dziale znajdują się materiały prezentujące cele, wartości i zasady wyznaczające koncepcję Szkoły, symbole, zwyczaje i obrzędy szkolne, historię i tradycje, patrona Szkoły, środowisko, w którym Szkoła działa.
Wartości Liczba artykułów:0 Rozwiń
Czy z „17” wiążą się jakieś przesądy? Nie wiemy. Ale to nie ma znaczenia. Nam „17” kojarzy się z… marzeniami. W ponad stuletniej historii szkoły dziesiątki roczników chropaczowskich dzieci pod okiem swoich wychowawców i nauczycieli uczyły się, jak przekuwać swoje marzenia w czyny, jak przekuwać je w przyszłość. W tym dziale witryny przedstawiamy, jaką nasza szkoła jest dziś i jaką szkołą chcemy być w przyszłości.
Misja, wizja i cele Liczba artykułów:2
Godło i inne symbole Liczba artykułów:1
Historia i tradycje Liczba artykułów:0 Rozwiń
Historię mamy na pewno ciekawą. Szkoła mieści się w dwóch budynkach, w których wcześniej istniały dwie szkoły chropaczowskie. Numer odziedziczyła po późniejszej. Gdy w latach 80. likwidowano ponad stuletnią „piętnastkę”, nasza szkoła przejęła i znaczne grono jej uczniów i nauczycieli. Historia tamtej szkoły jest więc i w jakiejś mierze historią naszej. Tak więc - historię mamy na pewno ciekawą… Z niej wyrastają różne kultywowane w szkole tradycje.
Nauczyciele i kierownicy Liczba artykułów:1
Szkoła jest taką, jacy są jej nauczyciele. Na kartach ponad już stuletniej historii naszej szkoły zapisało się wiele pokoleń wspaniałych pedagogów. Niektórzy w progi szkoły zawitali na chwilę, inni wypełniali jej dzień codzienny przez wszystkie swoje nauczycielskie dni.
Wspomnienia Liczba artykułów:1
1996 r. - Powstanie Zespołu Szkół w Wężyskach
W tym roku szkoła została przeniesiona z dotychczas zajmowanego obiektu do nowo wybudowanego budynku położonego w Wężyskach 162.
W skład kompleksu wchodzi nowoczesny, rozległy gmach szkoły wraz z boiskiem i terenem rekreacyjnym.
W szkole znajduje się oddział przedszkolny, przy którym wybudowany jest plac zabaw dla najmłodszych.
11 września 1997 - Niecodzienni goście w Naszej szkole.
W tym dniu Naszą szkołę odwiedził marszałek Sejmu RP Józef Zych, poseł Jan Tadeusz Andrykiewicz. Gościom towarzyszył przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego w Krośnie Odrzańskim Zdzisław Paduszyński.
Goście spotkali się z nauczycielami i uczniami oraz uczestniczyli w zebraniu wiejskim w Wężyskach.
21 kwietnia 1999 - Spotkanie z pisarzem Januszem Koniusz.
Tego dnia klasy VII i VIII spotkały się z poetą, pisarzem i felietonista Ziemi Lubuskiej. Jan Koniusz opowiadał uczniom o swojej twórczości, znajomości z Czesławem Miłoszem i Wiesławą Szymborską. Młodzież zadawała liczne pytania, na które gość naszej szkoły chętnie odpowiadał.
15 listopada 1999 - potkanie z ks. biskupem Adamem Dyczkowskim.
Podczas spotkania z biskupem młodzież naszej szkoły przedstawiła bogaty program artystyczny, od każdej klasy nasz gość otrzymał wiązankę kwiatów. Po części oficjalnej biskup Adam Dyczkowski spotkał się z uczniami klas gimnazjalnych.
10 maja 2000 - Ćwiczenia z OSP w Wężyskach.
W tym dniu przeprowadzone zostały ćwiczenia ewakuacji szkoły oraz pokaz nowoczesnego sprzętu ratowniczego służącego do ratowania ofiar wypadków samochodowych.
12 stycznia 2003 - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
W naszej szkole odbył się XI finał WOŚP podczas, którego fundacja Jurka Owsiaka zbierała pieniądze przeznaczone dla oddziałów pediatrycznych w całym kraju. Uczniowie i nauczyciele zorganizowali loterie fantową, aukcje, wystawę prac uczniowskich. Całej imprezie towarzyszyła muzyka i dobra zabawa. Podczas akcji udało się zebrać sumę 1800 złotych.
10 stycznia 2007 - Uroczystość nadania imienia szkole i otwarcie sali gimnastycznej.10-lecie istnienia szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Kościele w Wężyskach celebrowana przez księdza proboszcza Zbigniewa Nideckiego.
Podczas obchodów swoją obecność zaznaczyli wpisem do Kroniki Szkoły:
· Lubuski Wicekurator Oświaty Ferdynand Sańko,
· Burmistrz Miasta Krosno Odrzańskie Andrzej Chinalski,
· Przewodniczący Rady Miasta w Krośnie Odrzańskim Mariusz Grycan,
· Radni Gminy Krosno Odrzańskie,
· przedstawiciele Sołectw,
· oraz inni licznie zgromadzeni goście.
15 października 2007- po raz pierwszy obchodzimy Dzień Naszej Patronki.
W tym dniu nasza szkoła odbierała liczne gratulacje i życzenia. Swoją obecnością nas:
· Burmistrz Miasta Krosno Odrzańskie Andrzej Chinalski,
· Przewodniczący Rady Miasta w Krośnie Odrzańskim Mariusz Grycan,
· Przedstawiciele Rady Rodziców.
14 października 2009 roku - Święto nadania sztandaru szkole.
Tego dnia na Mszy Świętej pontyfikalnej odprawionej przez księdza Zbigniewa Nideckiego został poświęcony sztandar, a następnie przekazany społeczności uczniowskiej.
Z okazji tego święta w szkole odbyły się uroczystości, w których poza uczniami, nauczycielami i rodzicami udział wzięli:
· Burmistrz Miasta Krosno Odrzańskie Andrzej Chinalski,
· Dyrektorzy okolicznych szkół wraz z pocztami sztandarowymi,
· Przedstawiciele Sołectw,
· Przedstawiciele Nadleśnictwa Brzózka,
· I inni szanowni goście.
Organizacja Liczba artykułów:0 Rozwiń
W tym dziale prezentowane są informacje o strukturze organizacyjnej i zasobach szkoły: organach Szkoły, obiektach, pracowniach i gabinetach, kadrze Szkoły, klasach, kołach, klubach, zespołach i innych ogniwach organizacji Szkoły.
Organy i kadra Szkoły Liczba artykułów:0 Rozwiń
Przedstawiamy skład i informacje o organach władz szkoły - Dyrekcji Szkoły, Radzie Pedagogicznej, Radzie Rodziców i Samorządzie Uczniowskim oraz o kadrze naszej Szkoły. Wewnątrzszkolne przepisy regulujące zadania i uprawnienia organów władz szkoły oraz tryb działania znajdują się w dziale Biuletyn Informacji Publicznej.
Dyrekcja Szkoly Liczba artykułów:1
Szkołą zarządza dyrektor, a w przypadku jego nieobecności wicedyrektor Szkoły. Do jego zadań należy planowanie, organizowanie, kierowanie i nadzorowanie pracy szkoły.
W tym dziale przedstawiamy dyrekcję naszej szkoły. Dowiesz się tutaj między innymi, na czym polega władza dyrektora szkoły, czym się dyrektor szkoły zajmuje, jakie sprawy załatwia,
Rada Rodziców Liczba artykułów:1
W szkole działa Rada Rodziców, która wspiera działalność statutową szkoły. W tym dziale znajdziesz informacje o składzie osobowym Rady Rodziców i rad oddziałowych, plany zamierzeń, sprawozdania oraz inne informacje.
Obiekty, pracownie, gabinety Liczba artykułów:0 Rozwiń
Szkoła mieści się w dwóch wiekowych budynkach. W 1994 roku przeprowadzono tu większy, dostosowując nieco pomieszczenia do potrzeb i wymagań współczesnych. Szkoła jest urządzona estetycznie, w klasach wymieniono już meble (często na jednoosobowe stoliki), systematycznie unowocześniane jest wyposażenie w pomoce dydaktyczne. W artykułach tego działu przedstawiamy, czym szkoła dysponuje.
Biblioteka i świetlica Liczba artykułów:2 Rozwiń
Oddziały i klasy Liczba artykułów:0 Rozwiń
Każdego roku w szkole tworzone są 3-4 nowe klasy pierwsze, wśród nich oddziały integracyjne. Każdego roku z uczniów klas trzecich tworzone są nowe klasy czwarte, w tym klasy integracyjne i klasa sportowa. Każdego roku szkołę opuszczają 3-4 klasy szóste. W tym dziale przedstawiamy nasze klasy, a także informacje na temat możliwości i warunków uczęszczania do klas integracyjnych oraz klas sportowych.
Kształcenie zintegrowane Liczba artykułów:1
Opis kategorii
Klasy IV-VIII Liczba artykułów:1
Koła i zespoły Liczba artykułów:0 Rozwiń
A po lekcjach… Każdy, kto chce, znajdzie propozycję dla siebie. Można uczęszczać na zajęcia do szkolnej świetlicy. Dla uczniów z trudnościami lub kłopotami w nauce organizowane jest douczanie i zajęcia terapeutyczne. Każdy może też wstąpić do wybranych kół i zespołów rozwijających zainteresowania. Klasy urządzają swoje imprezy – wycieczki, dzień chłopaka, andrzejki, zabawy karnawałowe.
Koła zainteresowań Liczba artykułów:3
Praca Szkoły Liczba artykułów:0 Rozwiń
Dział poświęcony działalności Szkoły: programom działania, wymaganiom szkolnym, realizowanym projektom, konkursom, turniejom, imprezom, wydarzeniom i uroczystościom szkolnym oraz sukcesom i osiągnięciom uczniów i kadry Szkoły, a także formom pomocy psychologiczno-pedagogicznej, edukacyjnej i materialnej.
Wydarzenia Liczba artykułów:0 Rozwiń
Nasz szkolny rok, jak wszędzie, rozpoczyna się około 1 września. Najmłodsi uczniowie przychodzą do szkoły z tytami pełnymi słodyczy, by przeżyć pierwszy dzień szkolny. A gdy już zaczniemy, to nasze szkolne życie wypełniane nie tylko nauką, ale również spotkaniami, imprezami organizowanymi w klasach i w całej szkole. Najważniejsze dni to Dni Kultury Śląskiej i Święto Szkoły.
Sukcesy i osiągnięcia Liczba artykułów:4
Konkursy, turnieje Liczba artykułów:0 Rozwiń
Zamierzenia Liczba artykułów:0 Rozwiń
Zapraszamy do zapoznania się z realizowanymi w szkole programami i projektami - planem rozwoju Szkoły, programem wychowawczym, planami pracy Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego. W tym dziale znajdują się również aktualne plany lekcji, plany zajęć pozalekcyjnych i zajęć świetlicowych, a także informacje o wywiadowkach, konferencjach i innych spotkaniach.
Wymagania edukacyjne Liczba artykułów:0 Rozwiń
Czego i jak uczymy się w szkole? Jakie obowiązują w naszej szkole zasady i kryteria oceniania zachowania? Jak oceniana jest aktywność na zajęciach lekcyjnych oraz osiągnięcia edukacyjne? Jakie wymagania trzeba spełnić na poszczególne oceny z obowiązkowych zajęć edukacyjnych? Jak przebiega środroczna i końcoworoczna klasyfikacja uczniów? Jakie podręczniki obowiązują w szkole?
Pomoc i sojusznicy Liczba artykułów:2 Rozwiń

PRZYJACIELE SZKOŁY Liczba artykułów:0 Rozwiń
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i cała Społeczność Szkolna
składają serdeczne podziękowania:
- Pani Agnieszka Czarnolewska
Sekretarz Gminy Krosno Odrzańskie - Pani Ilona Ogiba
Skarbnik Gminy Krosno Odrzańskie - Pan Bolesław Olejarz
- Bank Spółdzielczy w Krośnie Odrzańskim
- Pan Cezary Żmijewski
Pracownik Nadleśnictwa Brzózka - Pan Willi Wisser
- Pani Agnieszka Kondratowicz
Pracownik Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim - Pani Lilla Busz
- Pani Monika Idzior
- Pani Magdalena Łopatkiewicz
- Pani Emilia Kobita
- Pani Monika Jankowska
- Pani Agnieszka Brożyna
- Pani Agata Ślipko
Państwu Janinie i Krzysztofowi Saletrowicz
za wykazaną pomoc w formie
zakupu stołu do tenisa stołowego.
dla Pana Piotra Ambrożego i Jego firmie
za wykonanie okratowania